• Mare of Easttown

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Cherry

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ½

  • The Undoing

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Beartown

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Incredibles 2

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★