Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kidnapped

Kidnapped

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
See for Me

See for Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Megaboa

Megaboa

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Delicate State

Delicate State

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Thank You Brother!

Thank You Brother!

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miracle: Letters to the President

Miracle: Letters to the President

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sanctum

Sanctum

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Little Christmas Charm

A Little Christmas Charm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Candy Cane Candidate

Candy Cane Candidate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Royal Queens Christmas

A Royal Queens Christmas

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rumble

Rumble

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A California Christmas: City Lights

A California Christmas: City Lights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tililing

Tililing

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Perfect Storm

The Perfect Storm

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry