• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Downfalls High

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • The Prom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Holidate

    ★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Monday

    ★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Becoming

    ★★★★

  • The Paley Center Salutes Parks and Recreation

  • A Parks and Recreation Special

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Trolls World Tour

    ★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½