kate has logged 136 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
Accepted

Accepted

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Piper

Piper

2016
×
Edit this entry  
05
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo! Pirates Ahoy!

Scooby-Doo! Pirates Ahoy!

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
28
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Glory

Glory

1989
×
★★½
Edit this entry  
30
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★½
Edit this entry