Katie has logged 22 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silk Road

Silk Road

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Truth to Power

Truth to Power

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Get Carter

Get Carter

1971
×
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Land

Land

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wendy

Wendy

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Two of Us

Two of Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Whiskey Fist

Whiskey Fist

2017
×
Edit this entry  
01
Kiss Kiss Fingerbang

Kiss Kiss Fingerbang

2015
×
Edit this entry