Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Day Dorival Faced the Guards

The Day Dorival Faced the Guards

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry