Kay has logged 277 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★½
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Longest Week

The Longest Week

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Dirty Love

Dirty Love

2005
×
½
Edit this entry  
19
The Accidental Husband

The Accidental Husband

2008
×
★½
Edit this entry  
16
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★
Edit this entry  
12
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Post

The Post

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★½
Edit this entry  
25
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★½
Edit this entry  
25
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★
Edit this entry  
24
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★½
Edit this entry  
24
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Whip It

Whip It

2009
×
★★½
Edit this entry  
23
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★
Edit this entry  
22
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★
Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Badlands

Badlands

1973
×
★★★
Edit this entry  
19
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Saved!

Saved!

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry