Kay has logged 33 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Precious

Precious

2009
×
★½
Edit this entry  
28
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★½
Edit this entry  
21
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Short Vision

A Short Vision

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Byzantium

Byzantium

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
You Get Me

You Get Me

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Shame

Shame

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
½
Edit this entry  
11
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
City of God

City of God

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★½
Edit this entry  
07
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read prior review Edit this entry  
06
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
06
F*&% the Prom

F*&% the Prom

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Upgrade

Upgrade

2018
×
★½
Edit this entry