kayla has logged 42 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★
Edit this entry  
16
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Edit this entry  
14
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry