kayla has logged 31 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★½
Edit this entry  
16
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Simon Amstell: Set Free

Simon Amstell: Set Free

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry