• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Year of the Everlasting Storm

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Italian Studies

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Happily

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Long Weekend

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • Ailey

    ★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Mass

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Pretend It's a City

  • News of the World

    ★★★½

  • Education

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • The Bloodhound

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Canvas