Sort by

Ken has logged 317 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Heart of the World

The Heart of the World

2000
×
Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
The Quake

The Quake

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Odilon Redon or The Eye Like a Strange Balloon Mounts Toward Infinity

Odilon Redon or The Eye Like a Strange Balloon Mounts Toward Infinity

1995
×
Edit this entry  
01
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Kusama : Infinity

Kusama : Infinity

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Have a Nice Day

Have a Nice Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cakemaker

The Cakemaker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hal

Hal

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Final Year

The Final Year

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★½
Edit this entry  
20
Stellar

Stellar

1993
×
Read the review Edit this entry  
19
Mothlight

Mothlight

1963
×
Edit this entry  
17
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Colette

Colette

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mrs. Hyde

Mrs. Hyde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sinclair

Sinclair

2010
×
Edit this entry  
04
Fail State

Fail State

2017
×
★★★
Edit this entry