Keegan has logged 311 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Edit this entry  
09
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Melvin and Howard

Melvin and Howard

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
World's Greatest Dad

World's Greatest Dad

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry