• A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Dream Horse

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Spree

    ★★

  • Paul Schrader: Man in a Room

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Mister America

    ★★★

  • Primal

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★★

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Batman: Hush

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

    ★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★½