• El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Parasite

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Deadpool

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★

  • Whiplash

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • Drive

    ★★½

  • TRON: Legacy

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Submarine

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★½

  • Inception

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • Iron Man 2

    ★★

  • Shutter Island

    ★★½

  • Blue Valentine

    ★★★★

  • Paycheck

    ★★★

  • Blade II

    ★★★★

  • Black Hawk Down

    ★★★★

  • Pearl Harbor

    ★★★

  • Red Planet

    ★★★

  • Bringing Out the Dead

    ★★★★★

  • Virus

    ★★★★

  • Enemy of the State

    ★★★★

  • Blade

    ★★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★

  • Heat

    ★★★★★

  • Strange Days

    ★★★★

  • Natural Born Killers

    ★★½

  • Demolition Man

    ★★★

  • True Romance

    ★★★★★

  • Hard Target

    ★★★

  • Rising Sun

    ★★

  • Super Mario Bros.

    ★★★

  • Hard Boiled

    ★★★★★

  • Point Break

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★★★

  • A Better Tomorrow II

    ★★★

  • Near Dark

    ★★★★

  • A Better Tomorrow

    ★★★★★

  • The Right Stuff

    ★★★★

  • The Visitor

    ★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★★