• After the Storm

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • I, Daniel Blake

    ★★★★½

  • Louis Theroux: Drinking to Oblivion

  • Towards the Sun

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Francofonia

    ★★★★

  • Office

    ★★★★

  • From Afar

    ★★★★

  • Kaili Blues

    ★★★★★

  • Melon Rainbow

    ★★★

  • Gascoigne

  • Love Is Blind

  • Waves '98

  • Rate Me

  • Youth

    ★★★★½

  • In the Shadow of Women

    ★★★½

  • Furious 7

  • Taxi

    ★★★★½

  • Tangerine

    ★★★★

  • Don't Go Breaking My Heart 2

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Hill of Freedom

    ★★★★

  • Tokyo Tribe

    ★★★★

  • Tales of the Grim Sleeper

    ★★★½

  • Black Coal, Thin Ice

    ★★★★

  • Leviathan

    ★★★★★

  • Goodbye to Language

    ★★★★½

  • Two Days, One Night

    ★★★★½

  • Young Lions of Gypsy

    ★★★

  • Cross Road

  • The Marchers

    ★★

  • Frozen

    ★★★

  • Marina

    ★★½

  • Inabe

    ★★★★

  • Touching the Skin of Eeriness

    ★★★½

  • Our Sunhi

    ★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★★

  • The Great Beauty

    ★★★★★

  • Like Father, Like Son

    ★★★★½

  • A Touch of Sin

    ★★★★½

  • You and the Night

    ★★★½

  • The Garden of Words

    ★★★★

  • Petal Dance

    ★★★½

  • Someone's Gaze

  • Misterio

    ★★

  • Nighthawks in Bangkok

    ★★★★

  • One Piece Film: Z

    ★★★½

  • Drug War

    ★★★★★

  • Skyfall

    ★★★½

  • The Gardener

    ★★½

  • Pitch Perfect

    ★★½

  • The Master

    ★★★½

  • Helter Skelter

    ★★★½

  • Walker

    ★★★★½

  • Sleepless Night

    ★★★½

  • The Lucky One

    ½

  • Louis Theroux: Extreme Love - Autism

  • The Black Balloon

  • The Intouchables

    ★½

  • Louis Theroux: America's Most Dangerous Pets

  • The Adventures of Tintin

  • List

    ★★★★½

  • This Is Not a Film

    ★★★★½

  • The Day He Arrives

    ★★★★½

  • Friends with Benefits

    ★★½

  • Drive

    ★★★★★

  • Louis Theroux: America's Most Hated Family in Crisis

    ★★★★

  • Rio

  • Don't Go Breaking My Heart

    ★★★★½

  • Belkibolang

    ★★★