• A Separation

    ★★★★★

  • Casus Belli

    ★★★★

  • Oki's Movie

    ★★★★

  • Submarine

  • Somewhere

    ★★★

  • Toy Story 3

  • The Karate Kid

  • Cold Fish

    ★★★½

  • Write the Future

    ★★★★½

  • Outrage

    ★★★½

  • Lady Blue Shanghai

    ★★★★½

  • Hahaha

    ★★★★½

  • Alice in Wonderland

  • Tribute to Eric Rohmer

    ★★★★½

  • Incident by a Bank

    ★★★★

  • Jonas Mekas in Kodachrome Days

  • A Christmas Carol

  • The White Meadows

  • She, a Chinese

    ★★★½

  • Lost in the Mountains

    ★★★½

  • A Town Called Panic

  • The Hangover

    ½

  • Up

  • 17 Again

    ★★★

  • Coal Money

    ★★★★½

  • Manila

    ★★★½

  • Bedtime Stories

  • Passion

    ★★★★

  • Bolt

    ★★★½

  • High School Musical 3: Senior Year

  • Tokyo Sonata

    ★★★★½

  • WALL·E

  • Missing

    ★★★

  • Il Divo

    ★★★★

  • The Acquaintances of a Lonely John

    ★★★

  • 24 City

    ★★★★★

  • Welcome to the Sticks

  • Good Morning

  • Eastern Promises

    ★★★½

  • Before the Devil Knows You're Dead

    ★★★½

  • High School Musical 2

  • There's Only One Sun

    ★★★

  • The Simpsons Movie

  • Happy Machine

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Secret Sunshine

    ★★★★½

  • Breath

    ★★★½

  • Louis Theroux: The Most Hated Family in America

  • 5 Centimeters per Second

    ★★★★

  • Night at the Museum

  • Still Life

    ★★★★★

  • The Host

    ★★★½

  • Election 2

    ★★★★

  • Volver

    ★★★½

  • Lights in the Dusk

    ★★★½

  • Offside

    ★★★★½

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • King Kong

    ★★★

  • Election

    ★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★

  • Tale of Cinema

    ★★★★½

  • The Child

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

  • Battle in Heaven

    ★★★★★

  • Worldly Desires

    ★★★★

  • A Bittersweet Life

    ★★★★

  • Robots

  • Coach Carter

    ★★½

  • The Place Promised in Our Early Days

    ★★★½