Yvette has logged 30 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Excess Baggage

Excess Baggage

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The House

The House

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ask the Dust

Ask the Dust

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
I'll Sleep When I'm Dead

I'll Sleep When I'm Dead

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
August Rush

August Rush

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Fifth Estate

The Fifth Estate

2013
×
★★
Edit this entry  
18
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Icarus

Icarus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
New in Town

New in Town

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
42

42

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★½
Edit this entry