Keegan has logged 372 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Semana Santa

Semana Santa

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Servants

Servants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monster God

Monster God

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Exam

Exam

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Shepherdess and the Seven Songs

The Shepherdess and the Seven Songs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Silly Bastard Next to the Bed

The Silly Bastard Next to the Bed

2014
×
Edit this entry  
08
My Father the Mover

My Father the Mover

2020
×
Edit this entry  
08
Betrayal

Betrayal

2020
×
Edit this entry  
08
Every Day's Like This

Every Day's Like This

2020
×
Edit this entry  
08
Mr Somebody

Mr Somebody

2019
×
Edit this entry  
08
Black Ghost Son

Black Ghost Son

2020
×
Edit this entry  
07
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★★
Edit this entry  
26
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Duck and Cover

Duck and Cover

1952
×
Edit this entry  
14
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Edit this entry  
10
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pink Skies Ahead

Pink Skies Ahead

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Michael Smerconish: Things I Wish I Knew Before I Started Talking

Michael Smerconish: Things I Wish I Knew Before I Started Talking

×
Read the review Edit this entry  
29
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
9to5: The Story of a Movement

9to5: The Story of a Movement

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Witmans

The Witmans

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Charter

Charter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Fish

Little Fish

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Acasă, My Home

Acasă, My Home

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Capote Tapes

The Capote Tapes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Heist of the Century

The Heist of the Century

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ties

The Ties

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The House of Us

The House of Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry