Keegan has logged 37 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Grass Is Greener

The Grass Is Greener

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
That Touch of Mink

That Touch of Mink

1962
×
★★½
Edit this entry  
28
Public Hero Number 1

Public Hero Number 1

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Party Wire

Party Wire

1935
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
If You Could Only Cook

If You Could Only Cook

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Whole Town's Talking

The Whole Town's Talking

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Whirlpool

Whirlpool

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
DAU. Nora Mother

DAU. Nora Mother

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Targets

Targets

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ex Libris: The New York Public Library

Ex Libris: The New York Public Library

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
What She Said: The Art of Pauline Kael

What She Said: The Art of Pauline Kael

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
DAU. Degeneration

DAU. Degeneration

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
DAU. Natasha

DAU. Natasha

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Harder They Fall

The Harder They Fall

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
This Is Not a Film

This Is Not a Film

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Young Girls Turn 25

The Young Girls Turn 25

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Little Story of Gwen from French Brittany

The Little Story of Gwen from French Brittany

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Deeds Goes to Town

Mr. Deeds Goes to Town

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Citizen K

Citizen K

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hottest August

The Hottest August

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tremors

Tremors

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My First Film

My First Film

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry