elaina has logged 11 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Les Misérables: The 25th Anniversary Concert

Les Misérables: The 25th Anniversary Concert

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Love Punch

The Love Punch

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
1BR

1BR

2019
×
★½
Edit this entry  
07
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry