Kellie has logged 35 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Grudge

The Grudge

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Flipped

Flipped

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Missing 411

Missing 411

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brick

Brick

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Year One

Year One

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry