• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★

  • Children of Men

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Trick 'r Treat

    ★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Freddy vs. Jason

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Grown Ups

    ★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★½

  • Scooby-Doo

    ★★★★★

  • Resident Evil

    ★★

  • Heathers

    ★★★★

  • The Devil's Rejects

    ★★★★

  • The Grudge

    ★½

  • Twilight

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½