Sort by

Kelly has logged 121 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Darkened Room

Darkened Room

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Absurd Encounter with Fear

Absurd Encounter with Fear

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amputee

The Amputee

1974
×
★★
Edit this entry  
23
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Touch a Red Button

I Touch a Red Button

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bug Crawls

Bug Crawls

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Blue Shanghai

Lady Blue Shanghai

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beats Rhymes & Life: The Travels of A Tribe Called Quest

Beats Rhymes & Life: The Travels of A Tribe Called Quest

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mustang

Mustang

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Norman Lear: Just Another Version of You

Norman Lear: Just Another Version of You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Halloween Tree

The Halloween Tree

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joe Rogan: Triggered

Joe Rogan: Triggered

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
In Your Eyes

In Your Eyes

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gozu

Gozu

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Monster's Ball

Monster's Ball

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry