jackieburkhart has logged 29 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
28
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Fable

American Fable

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
XX

XX

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★
Edit this entry  
19
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Revenge of the Bridesmaids

Revenge of the Bridesmaids

2010
×
Edit this entry  
02
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry