• Midsommar

    ★★★

  • Us

    ★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • The Beautiful Person

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Millennium Mambo

    ★★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★½

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • The Seventh Continent

    ★★★½

  • Andrei Rublev

    ★★★★★

  • Winter Light

    ★★★★★