Kendall has logged 26 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry