• Crawl

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Farewell Song

    ★★★½

  • Domino

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Young Ahmed

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★

  • Zombi Child

    ★★★½

  • Little Joe

    ★★★

  • First Love

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Swallow

    ★★★

  • You Don't Nomi

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Furie

    ★★½

  • Fourteen

    ★★★★

  • The Children of the Dead

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Luce

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • My Identity

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Glass

    ★★

  • Beyond the Night

    ★★

  • Welcome to Marwen

    ★★½

  • Vice

    ★½

  • The Mule

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Killing

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★½

  • Overlord

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★½

  • Green Book

    ★★

  • The Wind

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • mid90s

    ★★½

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★½

  • A Private War

    ★★½

  • The Hate U Give

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★

  • Greta

    ★★