• Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Mainstream

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Living on One Dollar

    ★★★

  • The Blind Side

    ★★★

  • Atonement

    ★★★★

  • Volver

    ★★★

  • Cars

    ★★★★★

  • High Fidelity

    ★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★★

  • Clueless

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★½

  • Point Break

    ★★½

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Big

    ★★★★

  • Police Story

    ★★★

  • Rear Window

    ★★★★★

  • Singin' in the Rain

    ★★★★