kerlan has logged 57 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lore

Lore

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Green Vinyl

Green Vinyl

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cold Tropics

Cold Tropics

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In Therapy

In Therapy

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Zoando na TV

Zoando na TV

1999
×
Read the review Edit this entry  
19
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry