• The Queen's Gambit

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Totally Under Control

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Way I See It

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • High Score

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Becoming

  • The Half of It

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Trolls World Tour

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scooby-Doo! Return to Zombie Island

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Chinatown Rising

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Behind the Curve

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Bao

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Searching

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Wonder

    ★★½

  • Obey Giant

  • WHAT DID JACK DO?

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★