Kesem has logged 25 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Honeymood

Honeymood

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wedding Doll

Wedding Doll

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Emergency Declaration

Emergency Declaration

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Casablanca Beats

Casablanca Beats

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Cow

Cow

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Where Is Anne Frank

Where Is Anne Frank

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freda

Freda

2021
×
★½
Edit this entry  
15
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Saving Shuli

Saving Shuli

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry