• Dungeons & Dragons

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Eternals

  • The Harder They Fall

    ★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★

  • Cruella

  • Introduction

    ★★★

  • Cherry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Stunt Double

    ★★★

  • Mean Spirit

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Enemy Lines

  • Middleditch & Schwartz

  • Breaking Fast

    ★½

  • Onward

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Wendy

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★

  • Frozen II

    ★★½