kevdougie has logged 30 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
GameStopped

GameStopped

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Best F(r)iends: Volume 2

Best F(r)iends: Volume 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Best F(r)iends: Volume 1

Best F(r)iends: Volume 1

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harvey

Harvey

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tickled

Tickled

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry