• Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Ma

    ½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Luce

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The Perfection

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • The Happytime Murders

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Best F(r)iends: Volume 2

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Life of the Party

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Waco

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★