• Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • American Animals

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • 1922

    ★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Best F(r)iends: Volume 1

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Hostiles

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Cars 3

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Tracy Morgan: Staying Alive

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★½

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

    ★★★½

  • Sandy Wexler

  • Netflix Live

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Amy Schumer: The Leather Special

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Newsies: The Broadway Musical

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • The Little Hours

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Ballerina

    ★★★½

  • Kevin Hart: What Now?

  • Trolls

    ★★★

  • Masterminds

  • Split

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Sing

    ★★★½

  • Jackie

    ★★★★

  • Mascots

    ★★★