• Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Ballerina

    ★★★½

  • Kevin Hart: What Now?

    ★★★

  • Trolls

    ★★★

  • Masterminds

    ★★

  • Split

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Sing

    ★★★½

  • Jackie

    ★★★★

  • Mascots

    ★★★

  • Amanda Knox

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • The Do-Over

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Patton Oswalt: Talking for Clapping

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Elvis & Nixon

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★½

  • Don't Think Twice

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hannibal Buress: Comedy Camisado

    ★★★½

  • Blue Mountain State: The Rise of Thadland

    ★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★½

  • Tickled

    ★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Morris from America

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Maggie's Plan

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★

  • Vacation

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Sleeping with Other People

    ★★★★

  • Band of Robbers

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Kung Fury

    ★★★★★