• Band of Robbers

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Kung Fury

    ★★★★★

  • Teacher of the Year

    ★★½

  • Sicario

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Chris D'Elia: Incorrigible

    ★★★

  • Paul Blart: Mall Cop 2

    ½

  • Home

    ★★★

  • Trainwreck

    ★★½

  • Accidental Love

    ★★

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★★

  • Brooklyn

    ★★★★★

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★★

  • Dope

    ★★★★

  • Mistress America

    ★★★★

  • The Overnight

    ★★★

  • The End of the Tour

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★½

  • BoJack Horseman Christmas Special

    ★★★★★

  • The Interview

    ★★★½

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

    ★★★

  • Horrible Bosses 2

    ★★★½

  • American Sniper

    ★★½

  • Sex Ed

    ★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Interstellar

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Rob Cantor: Shia LaBeouf Live

    ★★★★★

  • Fury

    ★★★½

  • Lava

    ★★★½

  • Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

    ★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Not Cool

    ½

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • While We're Young

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • 99 Homes

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • The One I Love

    ★★★★★

  • The Inbetweeners 2

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Tammy

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • 22 Jump Street

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • Foxcatcher

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★½

  • Creep

    ★★★★

  • Chef

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Calvary

    ★★★★½

  • The Voices

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • The Skeleton Twins

    ★★★★

  • Frank

    ★★★★½