Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Don’t Cry, Pretty Girls!

Don’t Cry, Pretty Girls!

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Those That, at a Distance, Resemble Another

Those That, at a Distance, Resemble Another

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Pond

Black Pond

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Malmkrog

Malmkrog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Spookies

Spookies

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nightwish

Nightwish

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Planet of the Sharks

Planet of the Sharks

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Boys from Fengkuei

The Boys from Fengkuei

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Astronaut's Wife

The Astronaut's Wife

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Assassin

Assassin

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Binding Sentiments

Binding Sentiments

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Compliance

Compliance

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Useless Humans

Useless Humans

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
That Cold Day in the Park

That Cold Day in the Park

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sister Tempest

Sister Tempest

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Variant

Variant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Skyman

Skyman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gushing Prayer: A 15-Year-Old Prostitute

Gushing Prayer: A 15-Year-Old Prostitute

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mother's Day

Mother's Day

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
South

South

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oleg

Oleg

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Blame Society

I Blame Society

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Girl

The Girl

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dheepan

Dheepan

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Leni

Leni

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tickle

Tickle

×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Witches of Hollywood

The Witches of Hollywood

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lili

Lili

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Megan, 26

Megan, 26

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Little More Flesh II

A Little More Flesh II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Empire State

Empire State

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
El Sicario, Room 164

El Sicario, Room 164

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Legend of the Stardust Brothers

The Legend of the Stardust Brothers

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Banishing

The Banishing

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Night Shadows

Night Shadows

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Green, Green Grass of Home

The Green, Green Grass of Home

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Colony

A Colony

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Willies

The Willies

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry