Kevin has logged 643 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Señoritas

Señoritas

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Image Book

The Image Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
The Family

The Family

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tokyo Decadence

Tokyo Decadence

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Breathless

Breathless

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mrs. Claus

Mrs. Claus

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Blue Sunshine

Blue Sunshine

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House on Bare Mountain

House on Bare Mountain

1962
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Treasure of the Bitch Islands

Treasure of the Bitch Islands

1990
×
Read the review Edit this entry  
27
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Patience (After Sebald)

Patience (After Sebald)

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Tidings

Good Tidings

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Angry Video Game Nerd: The Movie

Angry Video Game Nerd: The Movie

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Blackadder's Christmas Carol

Blackadder's Christmas Carol

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pete's Christmas

Pete's Christmas

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Can't Stop the Music

Can't Stop the Music

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
5ive Girls

5ive Girls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Female Human Animal

Female Human Animal

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Secret Santa

Secret Santa

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mercy Christmas

Mercy Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Antonia

Antonia

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chaudhvin Ka Chand

Chaudhvin Ka Chand

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Room in Rome

Room in Rome

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monster & Me

Monster & Me

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
A Snow White Christmas

A Snow White Christmas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Santa's Summer House

Santa's Summer House

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Lovers of the Arctic Circle

Lovers of the Arctic Circle

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Presence

Christmas Presence

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Encore

Christmas Encore

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bright Young Things

Bright Young Things

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dharma Guns

Dharma Guns

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Kaagaz Ke Phool

Kaagaz Ke Phool

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shoelaces for Christmas

Shoelaces for Christmas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Elf

The Elf

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Krampus: The Reckoning

Krampus: The Reckoning

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
9 Fingers

9 Fingers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry