Kevin has logged 63 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Madhouse

Madhouse

1981
×
Read the review Edit this entry  
30
Willard

Willard

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Lizard in a Woman's Skin

A Lizard in a Woman's Skin

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Shark

The Last Shark

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eyeball

Eyeball

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spring Night, Summer Night

Spring Night, Summer Night

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shaft

Shaft

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blind Massage

Blind Massage

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pink Cadillac

Pink Cadillac

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spring Fever

Spring Fever

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream Blacula Scream

Scream Blacula Scream

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brotherhood of Death

Brotherhood of Death

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Darktown Strutters

Darktown Strutters

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Super Fly

Super Fly

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fight for Your Life

Fight for Your Life

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
24 Hours to Live

24 Hours to Live

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mass for Shut-Ins

Mass for Shut-Ins

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Tunes of Glory

Tunes of Glory

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
T-Men

T-Men

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love and Bruises

Love and Bruises

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Djon Africa

Djon Africa

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Art of Speech

The Art of Speech

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Casper

Casper

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Cambodian Spring

A Cambodian Spring

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pigs in a Polka

Pigs in a Polka

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Give It a Year

I Give It a Year

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Journeyman

Journeyman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Summer Palace

Summer Palace

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Maison du Bonheur

Maison du Bonheur

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Did You Wonder Who Fired the Gun?

Did You Wonder Who Fired the Gun?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hand

The Hand

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Final Exam

Final Exam

1981
×
Read the review Edit this entry