• The Addams Family

    ★★★½

  • Entire Days Together

    ★★

  • The Shed

    ★★★

  • Scare Package

    ★★★

  • Gemini Man

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★

  • Madness in the Method

    ★★

  • Death Will Come and Shall Have Your Eyes

    ★★½

  • Butt Boy

    ★★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★½

  • Fatale Collective: Bleed

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Mary

    ★½

  • Random Acts of Violence

    ★★½

  • Z

    ★★★½

  • VFW

    ★★★★½

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★★½

  • The Cleansing Hour

    ★★★½

  • James vs. His Future Self

  • 3 from Hell

    ★½

  • The Beach House

    ★★½

  • Candy Corn

    ★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★

  • Synchronic

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • State Funeral

    ★★★

  • The Other Lamb

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Holiday Hell

    ★½

  • Sea Fever

    ★★★★

  • Atlantis

    ★★★½

  • The Painted Bird

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★

  • Ears, Eyes and Throats: Restored Classic and Lost Punk Films 1976-1981

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★

  • La Llorona

    ★★★½

  • The Fanatic

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • GUO4

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★½

  • Dark Light

    ★★

  • Spiral

    ★★★½

  • A Night of Horror: Nightmare Radio

    ★½

  • Death of a Vlogger

    ★★★

  • Fingers

    ★★★★

  • Dark Encounter

    ★½

  • Haunt

    ★★★

  • The Honeymoon Phase

    ★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Overseas

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Vitalina Varela

  • Those That, at a Distance, Resemble Another

    ★★

  • A Dramatic Film

    ★½

  • Bird Island

    ★★★½

  • South Terminal

    ★★★★

  • The Tree House

    ★★★

  • The Young Observant

    ★★½