• The Suicide Squad

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • Locked Down

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Primal

    ★★

  • Kill Chain

    ★★

  • The Forest of Love

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • A Girl Missing

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Avengement

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Crypto

  • Shazam!

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Villains

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Furie

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★½

  • The Report

    ★★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Robin Hood

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Slice

    ★★★½