Kevin has logged 33 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Baron of Arizona

The Baron of Arizona

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scars of Dracula

Scars of Dracula

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fixed Bayonets!

Fixed Bayonets!

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lavender Hill Mob

The Lavender Hill Mob

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mr. Nice Guy

Mr. Nice Guy

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
Iron Monkey

Iron Monkey

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oh Lucy!

Oh Lucy!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fast, Cheap & Out of Control

Fast, Cheap & Out of Control

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Never Fear

Never Fear

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Not Wanted

Not Wanted

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Taste the Blood of Dracula

Taste the Blood of Dracula

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry