• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Monster Hunter

  • Superintelligence

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Holidate

    ★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Stone of Destiny

    ★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★

  • They Live

    ★★★½

  • Runaway

    ★★½