Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bone Gym

Bone Gym

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Rich Evans Anthology

The Rich Evans Anthology

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Power Rangers Hurt Something

Power Rangers Hurt Something

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Getaway Driver

Getaway Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Flying Luna Clipper

The Flying Luna Clipper

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Aladdin and His Wonderful Lamp

Aladdin and His Wonderful Lamp

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Xtro

Xtro

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zatoichi's Revenge

Zatoichi's Revenge

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Felicity

Felicity

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Roller Blade Warriors: Taken by Force

Roller Blade Warriors: Taken by Force

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Things

Things

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scalps

Scalps

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Andy the Talking Hedgehog

Andy the Talking Hedgehog

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mothra

Mothra

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Torso

Torso

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Exte: Hair Extensions

Exte: Hair Extensions

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bruce And The Iron Finger

Bruce And The Iron Finger

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ninja Terminator

Ninja Terminator

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Icebreaker

Icebreaker

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wizard of Gore

The Wizard of Gore

1970
×
Read the review Edit this entry  
13
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Surf Nazis Must Die

Surf Nazis Must Die

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
What Have They Done to Your Daughters?

What Have They Done to Your Daughters?

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Christmas Tree

The Christmas Tree

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Inglorious Bastards

The Inglorious Bastards

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Almost Human

Almost Human

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Catholic

Catholic

1991
×
Read the review Edit this entry  
10
Airport

Airport

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mama, White Mama

Black Mama, White Mama

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry