Kevin has logged 68 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Red Sonja

Red Sonja

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hercules in New York

Hercules in New York

1970
×
Read the review Edit this entry  
27
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
End of Days

End of Days

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Zombie Island Massacre

Zombie Island Massacre

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Flesh Eating Mothers

Flesh Eating Mothers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eraser

Eraser

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Maggie

Maggie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Xenogenesis

Xenogenesis

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Commando

Commando

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Conan the Destroyer

Conan the Destroyer

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zatoichi on the Road

Zatoichi on the Road

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zatoichi the Fugitive

Zatoichi the Fugitive

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Santo vs. the Vampire Women

Santo vs. the Vampire Women

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pick-up

Pick-up

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Foul King

The Foul King

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Image

The Image

1975
×
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
New Tale of Zatoichi

New Tale of Zatoichi

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Electric Dragon 80.000 V

Electric Dragon 80.000 V

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry