kevintporter has logged 35 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Week Away

A Week Away

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wild

Wild

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Waking Sleeping Beauty

Waking Sleeping Beauty

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Godspell

Godspell

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Tale

The Tale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hope Springs

Hope Springs

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Christine

Christine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry