kevinyang has logged 29 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Third Day

The Third Day

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Tahara

Tahara

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beast Beast

Beast Beast

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
New Order

New Order

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
French Exit

French Exit

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Waikiki

Waikiki

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beans

Beans

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Carry You With Me

I Carry You With Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry