• Halloween Kills

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Unholy

    ★★

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • Fried Barry

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • In Search of Darkness

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • After Midnight

    ★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Are We Not Cats

    ★★★

  • Creep

    ★★★½

  • We Are What We Are

    ★★★½

  • The Battery

    ★★★½

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★½

  • Grave Encounters

    ★★½

  • [REC]²

    ★★★½

  • Lake Mungo

    ★★½

  • [REC]

    ★★★★½

  • Dead End

    ★★★

  • Ginger Snaps

    ★★★★

  • Urban Legend

    ★★★

  • The Wax Mask

    ★★★

  • Uncle Sam

    ★★½

  • Evil Ed

    ★★★½

  • Tammy and the T-Rex

    ★★★★

  • Amityville 1992: It's About Time

    ★★★½

  • McBain

    ★★★½

  • Dolly Dearest

    ★★½

  • The Suckling

    ★★

  • Stepfather II

    ★★★

  • Game Over

    ★★★★

  • Leviathan

    ★★★

  • The Brain

    ★★★★

  • Messenger of Death

    ★★½

  • Uninvited

    ★★★

  • FleshEater: Revenge of the Living Dead

    ★★★

  • Zombie 3

    ★★★★

  • Shakedown

    ★★½

  • Cellar Dweller

    ★★★½

  • Fright Night Part 2

    ★★★½

  • Hack-O-Lantern

    ★★★★

  • Don't Panic

    ★★★½

  • Slumber Party Massacre II

    ★★½

  • Ænigma

    ★★★½

  • Best Seller

    ★★★

  • The Curse

    ★★★

  • The Outing

    ★★½

  • Hellraiser

    ★★★½

  • Berserker

    ★★★

  • Bloody New Year

    ★★★½

  • The Stepfather

    ★★★½